Športový klub polície Bratislava

Hádzaná

...najväčší hádzanárský oddiel na Slovensku

Zostávame verní svojej filozofii - ,,baviť sa hádzanou"

Zostávame verní svojej filozofii - ,,baviť sa hádzanou"

Hádzanári ŠKP Bratislava, ktorých káder pozostáva prevažne zo študentov a chlapcov, ktorí majú svoje zamestnania,zostávajú aj v roku 2019 verní svojej filozofii baviť hádzanou seba i vďačných divákov. V prajnej atmosfére nevidia zmysel v tom, aby svoj tím umelo dostávali pod väčší tlak, než je nevyhnutné. 

Šanca na prvú šestku stále žije

Aj keď je malá. Nechajme však hovoriť trénera Petra Kostku:“Posledný zápas dlhodobej časti súťaže odohráme 30.januára proti Novým Zámkom. Aj keby sme vyhrali, na postup medzi elitnú šestku potrebujeme víťazstvo Modranov nad Piešťanmi, s ktorými máme lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. Piešťany sú samozrejme v tomto stretnutí favoritom, pretože majú skúsenejší káder. Modra sa však údajne chce počas prestávky posilniť a my jej budeme držať palce, aby sa jej to podarilo a aby Piešťany zdolala.“

Dve alternatívy ďalšieho vývoja

Ak ŠKP medzi elitu postúpi, čaká ho boj o play off. V konkurencii takých tímov ako Prešov, Považská Bystrica, Šaľa či Topoľčany by šanca ŠKP bola minimálna. A to nielen kvôli kvalite týchto súperov, ale v neposlednom rade aj preto, že v tejto skupine sa často hráva systémom tzv. anglického týždňa (počas týždňa dve ligové stretnutia), čo je pri pracovných a študijných povinnostiach hráčov ŠKP takmer nepredstaviteľné, aby v silne okyptenom zložení boli favoritom, najmä v zápasoch vonku, dôstojným súperom. Pre mladých by to však bola výborná škola a dôležitý priestor pre ich ďalší výkonnostný rast.

Čo ak ŠKP do prvej šestky nepostúpi?

Peter Kostka:“Mentálne aj organizačne sme samozrejme pripravení aj na túto možnosť. Vďaka tlaku oddielov, aby hráči boli až do polovice mája vyťažení, je tu súťaž o Prezidentský pohár pre družstvá na piatom až ôsmom mieste a práve ten sa chceme pokúsiť vyhrať. Keďže hráči ako Mikéci, Lieskovský či Mikuš majú pracovné povinnosti a pivot Sivák už kvôli vleklým zdravotným problémom hrať nebude, využijeme súťaž dolnej skupiny na serióznu prípravu na Prezidentský pohár a do hry budeme postupne zaraďovať mladíkov ako sú napríklad Demko, Bartovič a ďalší chlapci, ktorí poctivo trénujú a bojujú o svoju príležitosť.“

Mládež sa poctivo pripravuje na jarnú časť

Dorastenky a dorastenci ŠKP, ktorí sú súčasťou zväzového projektu RCH, sa aj počas sviatkov stretli – síce v oklieštenej zostave – pri tréningovom procese. Starší dorastenci zimujú na druhom mieste v ligovej tabuľke a st. dorastenky dokonca svoju ligu vedú! Ale aj mladšie kategórie chcú počas jari prehovoriť v boji o umiestnenie vážnejšie slovo a vedia, že bez poctivej prípravy to určite nepôjde. Žiaci a žiačky potešili úspešnou účasťou na viacerých turnajoch, kde ukázali bojového ducha a prirodzenú hravú, detskú súťaživosť.


SPÄŤ
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
Ministerstvo
Bratislava
Petrzalka
Vlada SR
Unitop
BSK
HLAVNÍ REKLAMNÍ PARTNERI
Antalis
Airconsulting
REKLAMNÍ PARTNERI
skp servis
Sintra
SKP Travel
Hummel
skp servis
Elteso
Bigagency
Krombacher
Real Shop New
Bigagency
Inca
Veidec
Szaly
Intermedia
Fishontime
Raciola
Grosman
FRESH CORNER