Športový klub polície Bratislava

Hádzaná

...najväčší hádzanárský oddiel na Slovensku

Výborný prvý polčas na výhru nestačil, muži tesne podľahli Topoľčanom

Naše seniorské družstvo odohralo v 4. kole Ligového pohára ďalší nešťastný zápas. Proti úradujúcemu vicemajstrovi Slovenska odštartovalo vynikajúco a počas celého prvého polčasu malo navrch. Chlapci v polovici stretnutia vyhrávali vysoko 20:13 a mali našliapnuté k cennému víťazstvu. V prestávke videli diváci korunováciu starších dorastencov, nových majstrov Slovenska, ktorí si prebrali víťazný pohár a zlaté medaily. Po polčas ale naši extraligisti nezvládli, a aj napriek snahe dovolili súperovi famózny obrat. Pred sebou však majú ešte dve stretnutia, najbližšie sa už v stredu predstavia doma proti Hlohovcu.

Výsledok 4. kola časti Ligový pohár o 5.-8. miesto Slovnaft Handball Extraligy

ŠKP Bratislava – HK Agro Topoľčany 34:36

Góly ŠKP Bratislava: Jakub PROKOP 14, Tomáš KYSEL 6, Matúš LIESKOVSKÝ 4, Marek MIKÉCI 4, Matúš RYBANSKÝ 2, Radoslav DEMKO 2, Samuel JANOŠKA 1, Kristián HALLA 1

Diváci: 100

Peter Kostka, tréner ŠKP Bratislava: „Mali sme dostatočný náskok na to, aby sme zápas v pohode zvládli. Náš problém ale bol, že nám opäť odišla efektivita, keď súper nasadil osobitnú obrancu na nášho výborne hrajúceho Jakuba Prokopa. Malo nám vyhovovať hrať 5 na 5, navyše proti hráčom, ktorí už boli unavení. To sa ale stalo našou nevýhodou. Nerozbehali sme obranu, dostávali sme loptu do stoja, začínali sme po driblingu každý jeden útok, a tým sme nechali súperovu obranu vydýchnuť a najmä sme stratili istotu. Tá sa preniesla aj do defenzívy. Mali sme tiež nešťastie, že nám svietilo slnko a brankári nič nevideli. Čo letelo na bránu, to skončilo v nej. Som veľmi smutný, určite sme si nezaslúžili prehrať. Na druhej strane, je to podobné ako s hokejistami. Nie je to náhoda. Tretí či štvrtý zápas sme mali dobre rozbehnutý a nakoniec to nezvládneme. Netreba sa na nič vyhovárať, prehrali sme si to sami. Súper sa nevzdal, my sme ho vrátili do zápasu, on sa tej šance chytil a preto vyhral zaslúžene.“